7,5 millióan hagyták már el Ukrajnát a háború miatt az ENSZ adatai szerint
5,1 millióan továbbra is Európában vannak.
5,1 millióan továbbra is Európában vannak.
Nem szabad a menekültekkel áruként kereskedni és külföldre elvinni – nyilatkozta az UNHCR.
Budapesten, a Nyugati pályaudvaron járt az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának kommunikációs igazgatója, Joung-ah Ghedini-Williams, aki a hvg.hu-nak adott interjúban elmondta, már 2,2 millióan hagyták el otthonukat Ukrajnában, de ez akár 4 millióra is nőhet. Beszélt arról is, hogy az Ukrajnában maradt munkatársai is óvóhelyeken töltik az estéiket, és felhoztuk annak a regionális ENSZ-igazgatónak a levelét is, amelyben arra utasított, hogy ne használják a háború szót az Ukrajnában történtekre.
A becsült adatok szerint 2275 ember halt meg vagy tűnt el 2018-ban a Földközi-tengeren való átkelés közben, annak ellenére, hogy az Európában partot érők száma jelentősen visszaesett.
Az ENSZ által a menekülteknek névtelen bankkártyákon adott pénzbeli segítség valójában szigorúan ellenőrzött.
Babis cseh kormányfő javasolni fogja, hogy Csehország - Magyarország és Ausztria példáját követve - ne csatlakozzon az ENSZ globális migrációs csomagjához.
Átlépte a 68 milliót az otthonukból elűzöttek száma 2017-ben. Filippo Grandi, az ENSZ menekültügyi főbiztosa azt szeretné, hogy szűnjön meg a határon az úgynevezett „tranzitzóna”, amelyekben szerinte gyakorlatilag fogva tartják a háború és üldöztetés elől menekülő embereket.
Szombaton Moszul lerombolt városrészében járt, vasárnap pedig szíriai menekülttábort látogatott meg iraki körútja során Angelina Jolie, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) különmegbízottja.
A program keretében önkéntes alapon húsz szíriai menekültet fogadott be Magyarország.
Egy helyszínen dolgozó magyar ENSZ-tisztségviselő beszélt a hvg.hu-nak a Bangladesbe menekült rohingyák táborában uralkodó állapotokról.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága és a Google közös projektjének eredménye egy olyan weboldal, amely képekkel, adatokkal és 360 fokos videókkal mutatja be a 6 éve tartó szíriai polgárháború következményeit.
Az új menedékkérőket – közöttük gyermekeket – magas pengés drótkerítéssel körülvett konténerekben tartják fogva, amíg nem folytatják le a teljes menedékügyi eljárást – figyelmeztette a Menekültügyi Főbiztosság az EU-tagállamokat. Aggódnak a menedékkérők elleni erőszak miatt is. Bulgáriával és Görögországgal kerültünk ismét egy klubba.